chceauto.pl
x

Honda Accord 2.4 2008

Oceny użytkowników3.7778/5. Głosy: 9
Ocena: 3.78/5
Głosy: 9.

Dostępne samochody

Honda Accord

Honda Accord VII 2.4 190 KM

2008, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 28 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny3.50/5. Głosy: 6
Honda Accord

Honda Accord VIII 2.4 201 KM

2008, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 27 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny4.33/5. Głosy: 3
Honda Accord

Honda Accord VIII 2.4 201 KM

2008, sedan
napęd: przedni
skrzynia: automat
cena: 28 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Honda Accord

Honda Accord VII 2.4 190 KM

2008, kombi
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 31 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Honda Accord

Honda Accord VIII 2.4 201 KM

2008, kombi
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 29 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Honda Accord

Honda Accord VII 2.4 190 KM

2008, kombi
napęd: przedni
skrzynia: automat
cena: 32 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Honda Accord

Honda Accord VIII 2.4 201 KM

2008, kombi
napęd: przedni
skrzynia: automat
cena: 29 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia

Kilka słów o modelu

VII (2003-2008)

Honda Accord VII generacji produkowana była w latach 2002-2008. W 2006 roku Accorda poddano liftingowi. Zmieniono głównie przednią część nadwozia, a w samochodach z silnikiem wysokoprężnym wprowadzono sześciobiegową skrzynię biegów.

Hondę Accord VII generacji opracowano specjalnie z myślą o rynku europejskim, zrezygnowano przy tym z produkowania liftbacka, a więc w ofercie pojawiły się tylko sedan oraz kombi. Co ciekawe, ta ostatnia wersja nadwoziowa może pochwalić się nie tylko większym bagażnikiem (co uzyskano wydłużając auto), ale i większym rozstawem osi, z czego cieszyć się mogą przede wszystkim osoby podróżujące na tylnej kanapie.

Wyposażenie większości egzemplarzy jest bogate, ale nie kompletne. Rzadko trafia się tempomat, nie wszystkie auta mają ESP (u Hondy nazywa się VSA), mało które - komputer. Standardem jest natomiast 6 poduszek powietrznych, pełna elektryka i ABS. Co istotne, elektronika w Accordzie jest generalnie bezawaryjna, a wnętrze - trwałe, dzięki czemu nie widać po nim przebiegu.

Niestety, podobnie jak w wypadku Civica, niekoniecznie nowsze egzemplarze Accorda okazują się mniej usterkowe niż starsze.

Produkcja siódmej generacji Accorda - w przeciwieństwie do generacji wcześniejszej - odbywała się w Japonii, a nie w angielskim Swindon. Mimo tego, nie obyło się bez jakościowych wpadek.

Sporo zarzutów można mieć - o dziwo - do zabezpieczenia antykorozyjnego. W starszych egzemplarzach rdza pojawia się na dolnych krawędziach drzwi i rantach błotników, a także masce silnika i klapie bagażnika, w okolicach ozdobnych listew. Co gorsza, lakier jest miękki i podatny na mechaniczne uszkodzenia, w których również pojawić się może korozja.

Znanym problemem było również parowanie reflektorów, producent wymieniał je nawet w ramach gwarancji.

Przednie zawieszenie Accorda zbudowano na bazie dwóch wahaczy, z tyłu zastosowano układ wielowahaczowy. Zawieszenie jest generalnie trwałe, a najszybciej zużywają się łączniki stabilizatorów. Gorzej, gdy przyjdzie wymienić wahacze - rynek zamienników nie jest bogaty, a ceny w ASO - bardzo wysokie.

W Accordzie montowano trzy silniki benzynowe i diesla z wtryskiem typu common-rail, który był pierwszą tego typu konstrukcją Hondy.

Podstawowa jednostka benzynowa ma 2 litry pojemności i nie imponuje osiągami ani zużyciem paliwa. Pochwały należą się natomiast za wysoki poziom bezawaryjności. Silnik 2.4 ma 190 KM i zapewnia świetne osiągi przy umiarkowanym, jak na tę moc, zużyciu paliwa. Jest to również konstrukcja bezawaryjna i godna polecenia.

Trzeba natomiast pogodzić się z faktem, że silniki Hondy generalnie niechętnie współpracują z instalacjami LPG. Oczywiście montaż gazu jest możliwy, ale ryzyko ściągnięcia na siebie awarii (np. wypalenia uszczelki pod głowicą) jest wysokie.

Nieco więcej problemów niż silniki benzynowe może dostarczyć diesel o pojemności 2.2 l i mocy 140 KM. Wiele egzemplarzy cierpiało z powodu pękających kolektorów wydechowych (które były wymieniane na gwarancji).

Czasem może się przytrafić naciągnięcie łańcucha rozrządu, co objawia się głośnym grzechotaniem. Koszt wymiany jest wysoki i sięga 2 tys. zł. Natomiast koła dwumasowe i wtryski to elementy solidne, które bardzo rzadko wymagają wymiany.

Z tego względu samochody z silnikami wysokoprężnymi na rynku wtórnym cieszą się sporym wzięciem, a ich ceny są wyższe niż aut zasilanych benzyną.

Generalnie, Honda Accord to solidny przedstawiciel klasy średniej, z trwałym zawieszeniem i dobrymi silnikami. Największym problemem może okazać się... korozja.

VIII (2008-2015)

Ósma generacja Hondy Accord debiutowała na genewskim salonie samochodowym w 2008 roku i zaraz potem trafiła do sprzedaży. Stylistycznie samochód stanowi rozwinięcie siódmej generacji, jest nieco większy i sprawia wrażenie znacznie bardziej masywnego. W 2011 roku auto poddano kuracji odmładzającej. Samochód cały czas dostępny był jako sedan i kombi, wyłącznie z przednim napędem.

Oferta jednostek napędowych w Accordzie, w porównaniu do bezpośredniej konkurencji, jest uboga. Wybierać można między dwoma rzędowymi, czterocylindrowymi silnikami benzynowymi VTEC o pojemności 2.0 (156 KM) i 2.4 (201 KM) oraz dieslem 2.2 i-DTEC, który dostępny jest w dwóch wariantach o mocach 150 i 180 KM. Są to wersje rozwoje jednostek stosowanych już w poprzedniej generacji Hondy Accord. Silniki zyskały jednak na mocy, mają również zużywać mniej paliwa.

Na tym w zasadzie można by zakończyć część poświęconą silnikom. Jednostki Hondy to konstrukcje dopracowane, w których nie występują typowe usterki. Jedynie podczas dynamicznej jazdy trzeba się liczyć ze zużyciem oleju, ale raczej niewymagającym dolewek między wymianami (ok. 1 l na 10 tys. km). Również silnik Diesla nie dostarcza właścicielom zbędnych wrażeń, chociaż w tym wypadku należy liczyć się z eksploatacyjnym zużyciem osprzętu, a więc wtryskiwaczy, turbosprężarki i koła dwumasowego. Nie są to jednak usterki, a nieuniknione zużycie, który dotyczy każdego silnika Diesla niezależnie od producenta. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że przy przebiegu rzędu 150 tys. km każdy z tych elementów może już odmawiać posłuszeństwa.

Wszystkie wysokoprężne Hondy Accord wyposażone są w filtr cząstek stałych. Oznacza to, że podczas miejskiej eksploatacji może dochodzić do jego zatykania. Sadza w filtrze jest dopalana, jednak by proces dobiegł do końca konieczna jest jazda na dłuższym odcinku ze względnie wysoką i stałą prędkością, co w warunkach miejskich nie jest wykonalne. Objawów zatykania filtra nie można lekceważyć, jeśli sadza w porę nie zostanie wypalona filtr ulegnie nieodwracalnemu uszkodzeniu, a koszt nowego liczony jest w tysiącach zł.

Co ciekawe, właściciele Accordów narzekają na słabe oryginalne tarcze hamulcowe, które ulegają szybkiemu zużyciu oraz... akumulator, który nie wytrzymuje częstych rozruchów w warunkach polskiej zimy. Drobiazgiem, ale denerwującym, są psujące się głośniki pokładowego systemu grającego. Poważniejszą wadą jest natomiast bardzo delikatny lakier, który łatwo ulega zarysowaniom i innym uszkodzeniom mechanicznym. Stosunkowo trwało jest za to zawieszenie (wielowahaczowe z przodu i z tyłu), sporadycznie zdarzają się usterki przekładni kierowniczej.

Wyposażenie Hondy Accord, jak na samochód klasy średniej przystało, jest bogate. W każdym egzemplarzu znajdziemy klimatyzację i pełną elektrykę. Bogatsze egzemplarze posiadają m.in. skórzaną tapicerkę.

Oferta używanych egzemplarzy na rynku wtórnym nie jest szczególnie bogata, natomiast znaleźć można zarówno samochody z polskich salonów, jak i pochodzące z prywatnego importu. Te drugie mają najczęściej za sobą naprawy blacharskie, dlatego warto dokładnie ocenić stan nadwozia. Oczywiście nie każda naprawa dyskwalifikuje dany egzemplarz, ślady lakierowania błotnika czy zderzaka są do zaakceptowania, o ile oczywiście nie zostały naruszone podłużnice.

Honda Accord VIII to udany samochód, który swobodnie może stawać w szranki z niemiecką konkurencją. Auto pozbawione jest większych wad, a szczególnie godne polecenia są dopracowane i trwałe silniki benzynowe.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS