chceauto.pl
x

Nissan X-Trail 2.0 dCi 2014

Dostępne samochody

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail II 2.0 dCi 173 KM

2014, SUV
napęd: 4x4
skrzynia: ręczna
cena: 65 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty

Kilka słów o modelu

T31 (2007-2014)

Nissan X-Trail II generacji debiutował w 2007 roku. Auta budowano na tzw. płycie C, czyli tej samej, którą wykorzystano w Renault Megane (od roku 2003) i Renault Koleos oraz Nissanie Qashqai.

Mimo tego, charakter X-Trail-a jest zupełnie inny - pod względem właściwości jezdnych bliżej mu do auta terenowego niż typowego crossovera czy samochodu kompaktowego.

W 2010 roku Nissan X-Trail został poddany liftingowi, zaś produkcję zakończono w 2013 roku, gdy pokazano kolejną, zupełną inną wyglądem i charakterem, generację.

Nissan X-Trail II generacji ma 463 cm długości oraz niemal 180 cm szerokości. Wysokość to 168 cm. Na tle tych pokaźnych wymiarów nieco rozczarowuje rozstaw osi (263 cm), który powoduje, że na tylnej kanapie miejsca jest co najwyżej przeciętnie. Potężny jest za to bagażnik, którego pojemność przekracza 600 litrów.

Większość egzemplarzy Nissana X-Trail jest dobrze wyposażona. Standardem jest klimatyzacja, ESP i 6 poduszek powietrznych, bez trudu można znaleźć również egzemplarze ze skórzaną tapicerką, nawigacją czy dużym oknem dachowym.

Gama jednostek napędowych nie była szeroka. Od początku oferowano benzynowy silnik 2.0, nieco później gamę poszerzono o czterocylindrową również benzynową jednostkę o pojemności 2.5 l. Są one bezawaryjne, nie cieszą się jednak dobrą opinią u gazowników. W X-Trailu nie są również oszczędne, przez na rynku wtórnym niemal nie występują.

Zdecydowanie większą popularnością cieszyły się samochody z dieslami. W X-Trailu montowano dwie wersje jednostki 2.0 dCi o mocy 150 i 173 KM. Są to oczywiście silniki Renault, generalnie cieszące się dobrą opinią i bezawaryjne. Podczas jazdy w mieście trzeba jednak liczyć się z zatykaniem filtrów cząstek stałych.

Zawieszenie X-Traila zestrojono miękko. Z przodu zastosowano kolumny McPhersona, z tyłu belkę skrętną lub - w autach z napędem 4x4 - układ wielowahaczowy. Jest ono dość trwałe, za to problemy mogą sprawiać łożyska kół, z czasem mogą wybijać się również tuleje wahaczy.

Jeśli planujemy używać auta poza asfaltem warto wybrać egzemplarz z napędem 4x. Może on działać w kilku trybach: 2WD (napędzane koła przednie), Auto (tylna oś jest automatycznie dołączana w razie potrzeby) oraz Lock (blokada momentu obrotowego między osiami 50 na 50).

Na rynku można trafić również egzemplarze wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, chociaż rozwiązanie to nie było szczególnie chętnie wybierane przez osoby kupujące X-Traila.

T32 (2014-2017)

Zbudowana od podstaw trzecia generacja X-Traila (samochód upodobnił się do modelu Qashqai) zadebiutowała w 2013 roku. Auto oferowane jest zarówno z napędem na przód (podstawowe wersje oraz odmiany z silnikiem benzynowym), jak i na obie osie. Klienci mogą zdecydować się na odmianę 5 lub 7-osobową. W połowie 2017 roku samochód doczekł się liftingu karoserii. Z zewnątrz auto wyróżnia się głównie nowymi zderzakami i oświetleniem. Z przodu zmieniono m.in. osłonę chłodnicy (więcej czarnego plastiku na wysoki połysk), kształt zderzaka (większa powierzchnia lakierowana) i reflektory. Inne są też światła przeciwmgłowe, które są teraz prostokątne zamiast okrągłych.

Z tyłu fani marki zwrócą uwagę na nowy zderzak i światła, które są teraz wykonane w technice LED. Przy okazji w cennikach zadebiutowały cztery nowe kolory karoserii i nowe wzory obręczy kół w rozmiarach 17 i 18 cali.

Większych zmian nie znajdziemy za to w kabinie. Liftingowe nowości ograniczają się do czteroramiennej, podciętej u dołu kierownicy i przemodelowanych dysz nawiewów. Standardem jest teraz cyfrowe radio DAB. Lista opcji obejmuje m.in. zmodernizowaną nawigację satelitarną (nowy interfejs i mocniejsza antena), podgrzewaną tylną kanapę czy system audio spod znaku BOSE (standard w wersji Tekna). Zmodernizowanego X-traila będzie też można zamówić z nowym systemem ProPILOT oferującym możliwość autonomicznej jazdy po autostradzie (automatyczne utrzymywanie pojazdu w obrębie jednego pasa ruchu niezależnie od natężenia ruchu).

Klienci ucieszą się też zapewne z „uporządkowania” bagażnika, dzięki czemu jego pojemność wzrosła z dotychczasowych 550 do 565 l (1996 l po złożeniu siedzeń 2 i 3 rzędu).

Po liftingu bez zmian pozostała paleta jednostek napędowych. Do wyboru są więc wysokoprężne: 1,6 l 130 KM i 2,0 l 177 KM oraz benzynowy 1,6 l (163 KM). Ostatni oferowany jest tylko z napędem na przód i ręczną, sześciostopniową skrzynią biegów. Oba diesle zamówić można w odmianie 4x4 i z automatyczną, bezstopniową przekładnią CVT.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS