chceauto.pl
x

Skoda Citigo 2020

Dostępne silniki

elektryczny

iV
Skoda Citigo to bliźniacza konstrukcja Volkswagena Up! (a także Seata Mii). Samochód trafił do salonów w 2012 roku.

Skoda Citigo jest oferowana w dwóch wersjach nadwoziowych (3- i 5-drzwiowej), czterech wersjach wyposażenia: Easy, Active, Ambition i Elegance, wyłącznie z benzynowym silnikiem o pojemności 1.0, który jednak będzie dostępny w dwóch wersjach mocy: 60 i 75 KM.

Easy to specjalna wersja bazowa, ktora nie daje możliwości zmiany nadwozia (wyłącznie 3-drzwiowe) ani silnika (60 KM). Pełną możliwość konfiguracji własnego samochodu daje dopiero druga z wersji wyposażeniowej o nazwie Active.

Samochód w wersji Active wyposażony jest m.in. w ESP, centralny zamek z pilotem, elektrycznie sterowane szyby przednie, wspomaganie kierownicy i czołowe oraz boczne poduszki powietrzne. Brakuje jednak klimatyzacji i... radia. Te elementy stanową standardowe wyposażenie samochodów w wersji Ambition.

Co ważne, Volkswagen nie zdecydował się na sztuczne obcięcie wyposażenia opcjonalnego dostępnego w Skodzie. W Citigo zamówić można m.in. system City Safe Drive, który potrafi wykryć przeszkodę i uruchomić hamulce, wielofunkcyjne urządzenie Move&Fun z przenośną nawigacją, przygotowaniem pod telefon, czy sterowaniem radioodtwarzaczem, podgrzewane fotele z przodu, czy elektrycznie sterowane panoramiczne okno dachowe.

W marcu 2016 roku Czesi zdecydowali się na facelifting modelu. Po zmianach Citigo zyskała 34 mm długości, rosnąc do 3597 mm. Szerokość i wysokość pięciodrzwiowej wersji pozostają na niezmiennym poziomie - to odpowiednio 1645 i 1478 mm. Bez zmian pozostał też mierzący 2420 mm rozstaw osi.

Odświeżony samochód poznamy po nowej masce, osłonie chłodnicy i zmodyfikowanym zderzaku z nowymi światłami przeciwmgłowymi. Po raz pierwszy do standardu dla wersji Ambition trafią przyciemniene klosze tylnych świateł. Dla wersji wyposażenia Style i Ambition dostępne są pakiety kolorystyczne, dzięki którym lusterka boczne i dach wykończone są kontrastującą z resztą nadwozia bielą lub czernią.

Przednie reflektory wyposażone są teraz w światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, podczas gdy zamontowane poniżej lampy przeciwmgłowe - opcjonalnie - mogą mieć funkcję doświetlania zakrętów, która wykorzystuje pojedyncze światła do oświetlenia kierunku, w którym kierowca skręca z prędkością do 40 km/h.

Kabina jest teraz "bardziej dopracowana i funkcjonalna". Przeprojektowano m.in. zestaw zegarów na desce rozdzielczej dostępny w dwóch wersjach. Opcjonalna skórzana wielofunkcyjna kierownica pozwala kierowcy obsługiwać radio i sparowany telefon komórkowy bez odrywania od niej rąk. O komfort w kabinie dbać też może automatyczna klimatyzacja. Z listy opcji modelu można wybrać wyświetlacz Maxi-DOT o wysokiej jakości obrazu oraz czujniki zmierzchu i deszczu.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS