chceauto.pl
x

Subaru Forester 2.0 RX 1999

Oceny użytkowników4.0000/5. Głosy: 3
Ocena: 4/5
Głosy: 3.

Dostępne samochody

Subaru Forester

Subaru Forester I 2.0 RX 125 KM

1999, SUV
napęd: 4x4
skrzynia: ręczna
cena: 11 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny4.00/5. Głosy: 3

Kilka słów o modelu

I (1999-2002)

Subaru Forester debiutował w 1997 roku, stając się jednym z pierwszych SUV-ów na rynku. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez japońską firmę, samochód posiadał stały napęd na wszystkie koła oraz napędzany był benzynowymi silnikami typu boxer (również turbo).

Dodatkowym atutem było zwiększony prześwit, który umożliwiał pokonywanie lekkich przeszkód terenowych.

Po stylizacji samochodu widać już jego wiek. Nieco przestarzałe są zarówno linie nadwozia, jak i stylizacja wnętrza. Wnętrze kryje również nieco wpadek ergonomicznych, np. brakuje kontrolki włączonych świateł, a kierownica posiada regulację tylko w jednej płaszczyźnie.

Użyte we wnętrzu materiały nie imponują również jakością, jednak dobrze znoszą upływ czasu. Natomiast nadwozie zostało świetnie zabezpieczone przed korozją, ślady rdzy oznaczają z reguły naprawy powypadkowe.

Forester I generacji napędzany był wyłącznie benzynowymi silnikami typu boxer o pojemności 2.0. W zależności od zastosowania doładowania lub nie (auto z turbo można poznać po dużym wlocie powietrza na masce) moc wahała się od 120 do niemal 180 KM.

Silniki wolnossące cechują się sporym zużyciem paliwa, ale są dość trwałe. W bardziej wyeksplotowanych jednostkach może pojawić się konieczność wymiany uszczelek pod głowicami (w silnikach bokser są dwie).

Znacznie większej uwagi i więcej pieniędzy wymagają natomiast jednostki turbo. Ile spalą benzyny to zależy właściwie tylko od kierowcy (oczywiście jeśli chodzi o górną granicę) i jego sposobu jazdy. Silniki te lubią spalać olej (trzeba regularnie kontrolować jego poziom!) ponadto zużywają się pierścienie tłokowe, co oznacza dość poważny i kosztowny remont (sygnałem tej awarii zwiększone dymienie).

Zawieszenie Forestera jest względnie trwałe. Natomiast droga będzie naprawa usterki układu poziomowania tylnej osi, sterowane amortyzatory dostępne są wyłącznie "w oryginale".

Produkcję Forestera I generacji zakończono w 2002 roku. Dwa lata wcześniej model został poddany delikatnemu liftingowi.

Kupując Forestera I generacji trzeba oczywiście zdawać sobie sprawę z wieku tego auta i wziąć pod uwagę, że chociaż samochód generalnie cieszy się dobrą opinią, to jednak stopień wyeksploatowania może być znaczny. A to oznacza, że pakiet startowy obejmujący elementy, które należy poddać serwisowi zanim rozpocznie się jazdę, nie będzie się ograniczał do wymiany rozrządu i płynów.

Trzeba również zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie części dostępne są w formie zamienników, a ponadto czasem po prostu lepiej będzie skorzystać z części oryginalnych, którą gwarantują wyższą jakość i trwałość.

A na koniec trzeba pamiętać, że choć nie brakuje warsztatów wyspecjalizowanych w Subaru, to przeciętni mechanicy raczej niechętnie będą podejmować się napraw nietypowego silnika o przeciwsobnym układzie cylindrów.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS