Dacia Dokker 1.6 84 KM
Dokker - samochód skierowany głównie do drobnych przedsiębiorców produkowany w tej samej fabryce Dacii w Maroko, co nowy minivan Lodgy. Taka lokalizacja produkcji nie jest przypadkowa – auto, tak jak i Lodgy – bazuje na nowej płycie podłogowej oznaczonej symbolem M0.
Dacia DokkerDokker oferowana jest w dwóch odmianach: osobowej (samochód może zabrać na pokład pięć osób) oraz dostawczej (dokker van). Auto mierzy 4,36 m długości, 1,75 m szerokości i aż 1,81 m wysokości. W przednim zawieszeniu, podobnie jak w innych konstrukcjach Dacii, zastosowano kolumny MacPhersona. Tylna oś zaadaptowana została z Renault Kangoo. Nastawy zawieszenia różnią się jednak miedzy wersją osobową a dostawczą.
Nawet w osobowej wersji pojemność bagażnika to 800 litrów – taką wartością nie może pochwalić się żaden z konkurentów. Długość przestrzeni bagażowej to aż 1,16 m – jeśli złożymy tylną kanapę (oparcia składane w stosunku 40:60) pojemność przestrzeni bagażowej wzrośnie do rekordowych trzech metrów sześciennych.
Auto bazuje na płycie podłogowej Dacii LodgyJeszcze większą przestrzenią – 3,3 metra sześciennego – pochwalić się może dwuosobowa wersja Dokker Van, w której bagażnik odgrodzony jest od kabiny kierowcy specjalną, dwuczęściową regulowaną kratą ochronną. Dzięki składanemu fotelowi pasażera w samochodzie przewieźć można ładunki o długości do 3,1 m.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2015-01-02