Klasowych producentów cechuje to, że nie zapominają o modelach, które wyszły już z produkcji. Tak postępuje m.in. Land Rover, który posiada specjalny program o nazwie Land Rover Heritage. Dzięki niemu producent m.in. gwarantuje serwis starszych pojazdów oraz dostępność części.
Land Rover Freelander
Ostatnim modelem, który dołączył do programu jest Land Rover Freelander I generacji. Samochód ten debiutował w 1997 roku i szybko został najchętniej kupowanym w Europie samochodem z napędem wszystkich kół. Co więcej, tytuł ten utrzymał przez pięć kolejnych lat. Produkcję Land Rovera Feelander zakończono w 2006 roku, przez cały okres był to jeden z bestsellerów firmy.
Land Rover Freelander
Przynależność do programu oznacza m.in, że producent gwarantuje dostęp do ponad 9000 części do Freelandera. Co ważne, są to części nowe, dzięki którym możliwe jest utrzymanie samochodu w nienagannym stanie technicznym. Producent gwarantuje również serwis pojazdu w autoryzowanych stacjach.
W momencie premiery Land Rover Freelander był innowacyjnym pojazdem. Producent opatentował 16 różnych rozwiązań, m.in. system kontroli zjazdu (Hill Descent Control), Immediate Reduction Drive (IDR) oraz sprzęgło wiskotyczne, a także ABS przystosowany do użytku w warunkach terenowych.
Land Rover Freelander
Niestety, dziś samochód ten należy do stosunku awaryjnych. Najwięcej problemów sprawia układ napędowy. Notorycznie psują się przekładnie kątowe, reduktory i tylne mosty, a kompletny remont "napędu" może przekroczyć wartość auta. Stąd przynależności do programu Heritage może się okazać przydatna, przy czym oczywiście nie należy liczyć na niskie ceny...
Inne modele należące do Land Rover Heritage to Land Rover Serier I, II i II, Range Rover Classic, Range Rover P38 oraz Land Rover Discovery 1 i 2.