Opel Mokka to miejski crossover, druga generacja tego modelu została zaprezentowany w 2020 roku. To drugi po Corsie model Opla zbudowany wspólnie z istniejącą jeszcze wówczas grupą PSA (Stellantis powstał dopiero w 2021 roku). Bazą do jego zbudowania była modułowa, francuska platforma CMP.
- Opel Mokka po liftingu. Nadwozie
- Opel Mokka po liftingu. Wnętrze
- Opel Mokka po liftingu. Silniki
- Opel Mokka po liftingu. Ceny i premiera rynkowa
Opel Mokka po liftingu. Nadwozie
Mokka była pierwszym Oplem od początku oferowanym w wersji elektrycznej i spalinowej oraz pierwszym modelem, który otrzymał stylistykę przedniej części nadwozia o nazwie Opel Vizor. Cztery lata po premierze nadeszły czas na zmiany, ale... styliście niezbyt się wysilili.
Tam gdzie zmian powinno być najwięcej, czyli z przodu znajdziemy - podobno - bo nie widać tego na aucie - zmienione logo. Odrobinę zmieniła się sygnatura świateł dziennych (pionowa część stanowi teraz osobne fragmenty) i jeden z wlotów powietrza w zderzaku. Ponadto całkowicie zrezygnowano z chromowanych elementów nadwozia, za to więcej elementów ma być dostępnych w kolorze czarnym.
Opel Mokka po liftingu
Opel Mokka po liftingu. Wnętrze
W kabinie wszystkie obicia i tapicerka są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Nowa jest, spłaszczona u góry i u dołu, kierownica. Ponadto z konsoli centralnej usunięto część przycisków, po liftingu sterowanie tymi funkcjami przeniesiono do ekrany dotykowego. Na szczęście, zachowano panel sterowania klimatyzacją.
Ekran cyfrowych zegarów jest teraz standardowo 10-calowy. Łączenie z telefonem odbywa się bezprzewodowo, a system pokładowy rozpoznaje po telefonie kierowcę i personalizuje ustawienie ekranowe (widżety). Nowością jest możliwość bezprzewodowoego ładowanie smartfonów.
Opel Mokka po liftingu
Zmniejszono liczbę dostępnych wersji Mokki. Po liftingu auto będzie dostępne jako Edition albo GS, dodatkowo będą dostępne tylko dwa pakiety dodatkowego wyposażenia.
Opel Mokka po liftingu. Silniki
Nie ma zmian w napędzie. Mokka Electric od 2022 roku jest napędzana przez silnik mocy 156 KM (debiutowała z jednostką o mocy 136 KM) i to się nie zmienia. Ponadto dostępna jest wersja hybrydowa łącząca silnik 1.2 o mocy 136 KM z silnikiem elektrycznym o mocy 28 KM, przy czym moc systemowa to 136 KM, a także spalinowa, również z silnikiem 1.2, o mocy 100 lub 130 KM (136 KM z przekładnią automatyczną).
Opel Mokka po liftingu
Opel Mokka po liftingu. Ceny i premiera rynkowa
Ceny Opla Mokka po liftingu nie są jeszcze znane. Natomiast ceny samochodów przedliftingowych dziś w salonach zaczynają się od 94 tys. zł, przy czym jest to cena promocyjna (katalogowa to 109 tys. zł). Dla porównania, gdy samochód wchodził na rynke w 2020 roku, jego cennik rozpoczynał się od kwoty 80 tys. zł.
Opel Mokka po liftingu
Pierwsze Ople Mokka po liftingu pojawią się w polskich salonach zapewne na początku 2025 roku.