Zwrot kosztu instalacji po
12000 km czyli po 8 miesiącach
Zużycie paliwa
9.6 l gazu na 100 km
Koszt przejechania 100 km
25 zł
Przyspieszenie do 100 km/h
12.4 s.
Prędkość maksymalna
159 km/h
UwagaŚredni przebieg sugerowanej jednostki napędowej wskazuje na dość znaczne wyeksploatowanie silnika. Decydując się na montaż instalacji gazowej, trzeba wybrać dobry warsztat, który tak dobierze instalację gazową by nie doszło do wypalenia gniazd zaworowych, co może się skończyć utratą kompresji w cylindrach i szybką koniecznością remontu kapitalnego.
Rover 45 14 103 KM
Rover 45 to samochód który korzeniami tkwi w połowie lat dziewięćdziesiątych. W 1995 roku na rynku pojawił się Rover 400, który opracowany został przy współpracy z Hondą (wykorzystano m.in. płytę podłogową Hondy Civic). W 1999 roku, przy okazji Londyn Motor Show brytyjski producent postanowił tchnąć w auto nowe życie. Samochód otrzymał wówczas gruntownie przestylizowany przód, zmodernizowane wnętrze (większe fotele) oraz zmienione nastawy zawieszenia. Auto oznaczono zgodnie z nową nomenklaturą Rovera i tak z serii 400 zrodził się model 45.
Do napędu zastosowano znane z innych modeli jednostki napędowe serii K. W przypadku jednostek benzynowych uważać trzeba szczególnie na uszczelkę pod głowicą. Jej przepalenie to, niestety, dość częsta przypadłość. Silniki lubią też nękać wycieki oleju (uszczelniacze wałków rozrządu), układ chłodzenia często bywa nieszczelny. W jednostkach wysokoprężnych na awarie narażone są głównie przepływomierz oraz turbosprężarka. Trzeba się też liczyć z przyspieszonym zużyciem elementów zawieszenia (łączniki stabilizatorów, końcówki drążków kierowniczych). Czasami figle płata elektronika - współpracy odmawiają: immobiliser, układ ABS (czujniki i moduł sterujący) elektrycznie sterowane szyby czy wentylatory.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2009-11-14