Toyota Verso-S to niewielki, miejski minivan. Inna nazwa tego modelu to Ractis, auto kontynuuje tradycje zapoczątkowane przez Yarisa Verso.
Toyota Verso S pojawiła się w europejskich salonach w 2010 roku, przy czym nastąpiło to wraz z debiutem II generacji tego pojazdu. Pierwsza generacja, która została wprowadzona na rynek w 2005 roku i która zastąpiła Yarisa Verso, nie była dostępna na Starym Kontynencie.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
W niektórych samochodach Toyota Verso istnieje ryzyko częściowego odklejenia się szyby dachu panoramicznego na skutek niewystarczającej przyczepności powłoki lakierniczej znajdującej się na ramie dachu panoramicznego. Zjawisko to, może powodować odgłosy świszczenia. Jeżeli pojazd będzie użytkowany w takim stanie, może to doprowadzić do całkowitego odpadnięcia dachu panoramicznego.
2013-07-09
W niektórych modelach samochodów Toyota Yaris i Verso S (wyprodukowanych w latach 2010-2011) w elektronicznym module sterującym wspomaganiem układu kierowniczego może dochodzić do skraplania się wody, co może doprowadzić do zwarcia na zaciskach przekaźnika zasilającego silnik elektryczny układu wspomagania. W takim przypadku elektroniczny moduł sterujący zarejestruje nieprawidłowe napięcie w obwodzie wspomagania układu kierowniczego i zawiesi działanie wspomagania. Zostanie również uruchomiona sygnalizacja dźwiękowa oraz zapali się kontrolka ostrzegawcza na panelu wskaźników. Kierowanie samochodem będzie wymagało użycia większej siły.