Toyota Yaris III FL 1.0 VVT-i 69 KM
Toyota Yaris
Yaris to następca słynącej z legendarnej niezawodności miejskiej Toyoty Starlet. Projektując następcę Japończycy przywiązywali większą uwagę do potrzeb damskiej klienteli - zadbano o to, by nadwozie przypadło do gustu paniom a wysoka pozycja za kierownicą ułatwiała manewrowanie. W stosunku do Starleta zdecydowanie poprawił się też poziom bezpieczeństwa.
Yaris należy do pojazdów, które na rynku wtórnym są bardzo cenione. Starsze roczniki, zwłaszcza te pochodzące z polskich salonów, charakteryzowały się jednak ubogim wyposażeniem. Wielu egzemplarzom brakuje np. wspomagania kierownicy czy klimatyzacji. Niezależnie od generacji, samochód wciąż uznawany jest za wzór trwałości.
Toyota Yaris III FL
Toyota Yaris III generacji debiutowała w Europie podczas salonu we Frankfurcie w 2011 roku. Wkrótce potem auto trafiło do salonów.
Jesienią 2014 roku na salonie w Paryżu zaprezentowano wersję po liftingu. Dzięki zmienionym kształtom pasa przedniego samochód upodobnił się do nowego Aygo - auto otrzymało m.in przeprojektowane zderzaki (przedni z ogromnym, trapezoidalnym wlotem powietrza), nowe reflektory i ledowe światła do jazdy dziennej. Całości zmian w aparycji dopełniają nowe wzory 15 i 16-calowych felg ze stopów lekkich.
W przypadku wnętrza mówić można o prawdziwej rewolucji. Samochód zyskał zupełnie nową deskę rozdzielczą - na szczycie konsoli środkowej pojawił się centralny wyświetlacz sterujący o przekątnej 7 cali. Oprócz tego w kabinie znajdziemy wyższej jakości materiały wykończeniowe (miękkie plastiki), chromowane ozdobne wstawki i nowe wzory tapicerek.
Inżynierowie Toyoty zdecydowali się też na kilka zmian w konstrukcji pojazdu. Dzięki dodatkowym wzmocnieniom samochód może się teraz pochwalić wyższą sztywnością nadwozia. Oprócz tego zastosowano też nowe amortyzatory i przeprojektowano zawieszenie osi tylnej.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2014-10-09