Zwrot kosztu instalacji po
13000 km czyli po 9 miesiącach
Zużycie paliwa
8.6 l gazu na 100 km
Koszt przejechania 100 km
22 zł
Przyspieszenie do 100 km/h
14.1 s.
Prędkość maksymalna
153 km/h
UwagaŚredni przebieg sugerowanej jednostki napędowej wskazuje na dość znaczne wyeksploatowanie silnika. Decydując się na montaż instalacji gazowej, trzeba wybrać dobry warsztat, który tak dobierze instalację gazową by nie doszło do wypalenia gniazd zaworowych, co może się skończyć utratą kompresji w cylindrach i szybką koniecznością remontu kapitalnego.
Kia Venga I 1.4 90 KM
Kia Venga to pięciodrzwiowy minivan, który wymiarami wpisuje się w segment B. Samochód zadebiutował we wrześniu 2009 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie.
Auto zbudowano na tej samej platformie, w oparciu o którą powstał również bliźniaczy Hyundai ix20. Pojazd zadebiutował na polskim rynku w 2010 roku.
Jesienią 2014 roku na salonie w Paryżu zaprezentowano wersję po liftingu. Z przodu dostrzec można nowy zderzak, osłonę chłodnicy oraz zmieniony kształt zintegrowanych świateł dziennych LED i przeciwmgłowych. Z tyłu znajdziemy nowy zderzak i chromowane wstawki między światłami zespolonymi.
Dodatkowo pojawiły się nowe wzory 16- i 17-calowych felg. Wnętrze może być wykończone w nowych kolorach, ważniejsze jest jednak przeprojektowanie środkowej konsoli, na której pojawiło się miejsce na dotykowy, 7-calowy ekran, na którym pokazywane są mapy nawigacji, ale także obraz z kamery cofania (jest to wyposażenie opcjonalne).
Kia Venga ma 4 m długości przy dużym rozstawie osi, wynoszącym 261 cm. Linia dachu znajduje się 160 cm nad ziemią. Tylną kanapę można przesuwać o 13 cm, a także asymetrycznie dzielić i składać jej oparcie.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2014-10-09