Montaż instalacji gazowej do samochodu z wtryskiem bezpośrednim jest nieco problemowy, a czasami nawet niemożliwy. Na rynku dostępnych jest kilka instalacji dedykowanych do tego typu aut, ale koszt ich założenia jest wyższy niż standardowo. Problem leży w konstrukcji wtryskiwaczy benzyny, które dzięki wtryskowi mieszanki utrzymują optymalną temperaturę pracy. Przy braku wtrysku benzyny wtryskiwacze szybko się przegrzewają i może dojść do ich zapieczenia. Dlatego, by chłodzić fabryczne wtryski, komputer sterujący instalacją LPG musi co pewien czas włączać wtrysk benzyny. Z tego względu, żeby nie narażać się na ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia wtryskiwaczy należy wybrać instalację renomowanego producenta i zamontować ją w dobrym warsztacie.
Fiat 124 Spider 1.4 MultiAir 140 KM
Fiat 124 Spider został pokazany pierwszy raz jesienią 2015 roku, a w marcu roku 2106 debiutował na salonie genewskim. Auto opracowane zostało wspólnie z Mazdą. Jego technicznym bliźniakiem jest - w dużej mierze - nowa Mazda MX-5.
Na rynku europejskim Fiat 124 Spider jest wyposażony w czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 1,4 litra z technologią MultiAir. Generuje on moc na poziomie 140 KM i moment obrotowy równy 240 Nm.
Jego osiągi również są godne uwagi: samochód przyspiesza do 100 km/h w 7,5 s i może osiągnąć prędkość 215 km/h.
Auto oferowane będzie również w pod marką Abarth. Usportowiona odmiana napędzana będzie benzynowym, turbodoładowanym silnikiem 1,4 –T-jet generującym 170 KM. W takiej konfiguracji samochód przyspiesza do 100 km/h w 6,8 s. Auto standardowo wyposażone będzie w hamulce Brembo i wydech Record Monza.
Przewidziane wersje wyposażenia to „124 Spider” i „Lusso”. W standardzie są 4 poduszki powietrzne, klimatyzacja manualna, radio MP3 z wejściem USB i czterema głośnikami, skórzana kierownica, tempomat, 16-cali felgi aluminiowe, system uruchamiania przyciskiem.
Wersja „Lusso” została dodatkowo wzbogacona o elementy: 17-cali felgi aluminiowe, skórzane fotele, deskę rozdzielczą z przeszyciami, podwójną końcówkę wydechu, reflektory przeciwmgielne i automatyczną klimatyzację.
W obydwu wersjach wyposażenia, na zamówienie, dostępny jest system rozrywki zawierający 7-calowy wyświetlacz dotykowy, cyfrowe radio plus FM/AM, czytnik MP3, dwa porty USB, wejście AUX, sześć głośników, połączenie Bluetooth, kamerę cofania i nawigację 3D.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2017-03-19