Radzimy, jak wybrać używane auto, by cieszyć się nim jak najdłużej i nie zbankrutować na naprawach!
Zdecydowana większość nabywców kieruje się w życiu zasadą „nowe znaczy lepsze”. Takie podejście sprawdza się również w świecie motoryzacji. Ważne jednak, by nie mylić słowa „nowe” (co oznacza zakup w salonie), ze słowem „nowsze” (komisy, handlarze). Taki błąd może mieć dla nas opłakane skutki!
W wielu przypadkach decyzja o zakupie nowszego modelu może okazać się bardzo dotkliwa. Wbrew pozorom nie dzieje się tak wyłącznie dlatego, że części do nowych pojazdów są z reguły droższe. Ogromny wpływ mają na to również celowe działania producentów określane mianem „planowego postarzania produktu”.
Na co zwracać szczególną uwagę przymierzając się do zakupu używanego auta, by – po zakupie – nie pogrążyły nas koszty eksploatacji?
Musimy to sobie powiedzieć jasno – każde auto kiedyś się zepsuje. Jeśli priorytetem są dla was koszty, musicie wybrać taki samochód, który można łatwo – a co za tym idzie – tanio – naprawić. Jak to zrobić?
Poniżej prezentujemy listę zagadnień, na które warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze konkretnego modelu:1. Konstrukcja podwozia, czyli na czym można oszczędzić?
2. Nadwozie, czyli ile kosztuje walka z rdzą?
3. Gaz w aucie. Jak mądrze wybrać, żeby nie żałować?
4. Pakiet startowy, czyli co wymienić zaraz po kupnie i ile to kosztuje?