Uwaga Średni przebieg sugerowanej jednostki napędowej wskazuje na dość znaczne wyeksploatowanie silnika. Decydując się na montaż instalacji gazowej, trzeba wybrać dobry warsztat, który tak dobierze instalację gazową by nie doszło do wypalenia gniazd zaworowych, co może się skończyć utratą kompresji w cylindrach i szybką koniecznością remontu kapitalnego.
BMW 735i E65 272 KM - GALERIA ZDJĘĆ
BMW 735i E65 272 KM
BMW 7
Seria 7 to w nomenklaturze BMW synonim najwyższego samochodowego luksusu. Samochody oznaczone tą cyfrą to bezpośredni konkurenci takich pojazdów, jak Mercedes klasy S czy Audi A8. Pierwsze auto o tej nazwie pojawiło się w ofercie BMW w 1977 roku. Do tej pory powstało już pięć generacji tego flagowego modelu. Najpopularniejsze na rynku wtórnym są egzemplarze typoszeregu E38 produkowanego w latach 1994 - 2001. Wówczas w ofercie bawarskiej marki pojawił się nowy model oznaczony symbolem E65. Ta generacja przetrwała w salonach do 2008 roku, gdy w sprzedaży pojawił się produkowany obecnie model typoszeregu F01.
BMW 7 E65
BMW serii 7 E65 produkowane było w latach 2000-2008. Samochód w momencie debiutu wywołał sporą sensację. "Ciężka" stylistyka przysporzyła mu wielu wrogów, nawet wśród największych fanów marki. W przypadku tak naszpikowanego elektroniką pojazdu trudno mówić o typowych usterkach. Wiele egzemplarzy bezawaryjnie pokonuje kolejne kilometry, inne doprowadzają swoich właścicieli do szewskiej pasji (czasami, na namnażające się komunikaty o błędach pomaga zmiana oprogramowania w komputerze). Szwankuje również elektryka (np. systemy domykania drzwi). Podsumowując drogie w zakupie i utrzymaniu auto o dyskusyjnej stylizacji. Na plus zaliczyć trzeba świetne właściwości jezdne i komfort jazdy.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
W samochodach BMW 5, BMW 6 oraz BMW 7 z silnikami benzynowymi E6x E65 E66 E67 N62 N62T N73 wyprodukowanych w Niemczech w okresie 28.08.2001 r. - 30.11.2009 r. wykryto możliwość awarii wspomagania hamulców.
Usterka polega na tym, iż z pompy podciśnieniowej wspomagania hamulców do przewodu podciśnieniowego i dalej do serwa może przedostawać się olej silnikowy. Olej silnikowy przedostający się do serwa może uszkodzić membranę. W niektórych przypadkach membrana może się rozszczelnić i wspomaganie hamulców nie będzie działać prawidłowo. W konsekwencji pojazd będzie hamował tylko przy większym nacisku na pedał.
Przedsiębiorca poinformował, że w pojazdach objętych akcją wymieniony zostanie przewód podciśnieniowy wspomagania hamulców, natomiast w przypadku stwierdzenia oleju w serwie zostanie ono wymienione.
Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 326 samochodów BMW 5, BMW 6 oraz BMW 7 z silnikami benzynowymi
W niektórych samochodach marki BMW 5, BMW 6, BMW X5, BMW X6 i BMW 7 z silnikami benzynowymi, wyprodukowanych w Niemczech w okresie: 16.11.2007 - 02.02.2011, na skutek długotrwałego działania wysokiej temperatury w komorze silnika na plastikową obudowę pompy może do dojść do uszkodzenia jej wtyczki elektrycznej. Usterka spowoduje aktywację komunikatu ostrzegawczego o zmniejszeniu efektywności chłodzenia. Prawdopodobieństwo pojawienia się uszkodzenia wtyczki elektrycznej pompy jest bardzo małe.
BMW AG nie wyklucza możliwości wystąpienia krótkiego zwarcia i dodatkowego stopienia wtyczki w wypadku pozostawienia zamontowanej pompy w długiej perspektywie czasowej. Informuje jednocześnie, iż usterka nie stwarza poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia, i wprowadza przedmiotową akcję nie traktując jej jako przywoławczą.