Hyundai Tucson II 1.7 CRDi 115 KM
Hyundai Tucson
Hyundai Tucson to nazwa kompaktowego crossovera/SUV-a. Pierwszy samochód o tej nazwie pojawił się na rynku w 2005 roku i sprzedawany był przez 5 lat. Następnie nazwa zniknęła z rynków europejskich, bowiem następca Tucsona, który debiutował w 2010 roku został nazwany ix35.
W 2015 roku zakończono produkcję ix35 i wprowadzono nową generację, która ponownie została nazwana Tucson.
Hyundai Tucson II
Hyundai Tucson II debiutował w marcu 2015 roku na salonie genewskim, a do polskich salonów trafił w połowie roku.
Na rynku europejskim Tucson zastąpił ix35, co oznacza, że jest kompaktowym crossoverem. Nowa generacja ma 447,5 cm długości, 185 cm szerokości i 164,5 cm wysokości, rozstaw osi to 267 cm. Zmiany w stosunku do ix35 są więc niewielkie. Samochód zyskał jednak całkowicie nową stylizację, która niewątpliwie może się podobać. Ponadto wnętrze jest nieco bardziej obszerne niż w ix35.
Ładną stylizację i duże wnętrze osiągnięto kosztem bagażnika, pojemność któego zmniejszyła się wyraźnie, bo z 591 do 513 litrów.
Wyposażenie nowego Hyundaia Tucson może być bardzo bogate. Lista opcji obejmuje m.in. adaptacyjny tempomat z systemem awaryjnego hamowania w razie wykrycia przeszkody. System może działać również w trybie miejskim i potrafi wykrywać również pieszych. Inne dostępne systemy to m.in. niezamierzonego opuszczenia pasa ruchu (auto koryguje tor jazdy), monitorowania ruchu za pojazdem (wraz z martwym kątem) czy odczytywania znaków ograniczeń prędkości.
W Europie nowy Hyundai Tucson jest dostępny z dwoma silnikami benzynowymi i trzema wysokoprężnymi. Wszystkie spełniają normę emisji spalin Euro 6.
Hyundai Tucson objęty jest programem gwarancyjnym, w którego skład wchodzi 5 lat pełnej gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat Assistance i 5 lat kontroli technicznej.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2016-01-04