Montaż instalacji gazowej do samochodu z wtryskiem bezpośrednim jest nieco problemowy, a czasami nawet niemożliwy. Na rynku dostępnych jest kilka instalacji dedykowanych do tego typu aut, ale koszt ich założenia jest wyższy niż standardowo. Problem leży w konstrukcji wtryskiwaczy benzyny, które dzięki wtryskowi mieszanki utrzymują optymalną temperaturę pracy. Przy braku wtrysku benzyny wtryskiwacze szybko się przegrzewają i może dojść do ich zapieczenia. Dlatego, by chłodzić fabryczne wtryski, komputer sterujący instalacją LPG musi co pewien czas włączać wtrysk benzyny. Z tego względu, żeby nie narażać się na ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia wtryskiwaczy należy wybrać instalację renomowanego producenta i zamontować ją w dobrym warsztacie.
Mazda CX-3 2.0 SKYACTIV-G 120 KM
Mazda CX-3 to kompaktowy SUV, który zadebiutował na salonie w Los Angeles jesienią 2014 roku. Do polskich salonów auto trafiło w połowie roku 2015.
Nadwozie Mazdy CX-3 ma 4275 mm długości, 1765 mm szerokości i 1550 mm wysokości. Kompaktowy charakter nowego modelu podkreślą niewielki rozstaw osi. mierzący dokładnie 2570 mm.
W stylistyce znajdziemy wiele nawiązań do innych nowych modeli japońskiego producenta. Podobnie, jak chociażby modele 3 i 6 auto zaprojektowano zgodnie z językiem stylistycznym KODO, co w tłumaczeniu na polski oznacza "duszę ruchu". W oczy rzucają się wyraźnie nakreślone przetłoczenia karoserii dodające sylwetce agresywnego charakteru. Auto ma również typowy dla nowych Mazd przód z charakterystyczną osłoną chłodnicy.
Dla zapewniania wysokiego poziomu bezpieczeństwa i dobrych właściwości jezdnych elementy nośne karoserii i płyty podłogowej Mazdy CX-3 składają się w 63 procentach ze stali o wysokiej wytrzymałości, w 29 procentach ze stali ultrawytrzymałej (780 MPa i wyżej) i w 4 procentach ze stali o wytrzymałości sięgającej 1180 MPa.
W zawieszeniu Japończycy postawili na prostotę rozwiązań. Z przodu pracują klasyczne kolumny McPhersona. Na tylnej osi zastosowano prostą, trwałą i zapewniającą stosunkowo niezłe właściwości jezdne belkę skrętną.
W połowie 2018 roku zaprezentowano Mazdę CX-3 po kuracji odmładzającej.
Największą nowością jest silnik Diesla SkyActive-D o pojemności 1,8 l, który zastępuje jednostkę 1.5. Z kolei silnik benzynowy SKYACTIV-G 2.0 został poddany modernizacji technicznej (pojawiły się m.in. nowe tłoki), dzięki czemu ma zużywać mniej paliwa.
Modyfikacje nadwozia obejmują przeprojektowaną atrapę chłodnicy, zastosowanie diodowego źródła światła w tylnych lampach, nowe aluminiowe felgi oraz nowy czerwony kolor nadwozia.
W kabinie natomiast została przeprojektowana deska rozdzielcza i dodano elektryczny hamulec postojowy (EPB) oraz wielofunkcyjny podłokietnik.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2021-01-17