Opel Zafira C FL 1.6 CDTI 134 KM
Opel Zafira
Zafira to odpowiedź Opla na zapoczątkowaną przez Renault Megane Scenic modę na rodzinne minivany. Na tle francuskich rywali samochód odznacza się bardziej "sportowym" zacięciem - zawieszenie zapewnia lepszą precyzję prowadzenia a silniki zdają się być dynamiczniejsze. Auto doskonale sprawdza się zarówno w ruchu miejskim, jak i w trasach. W przypadku większych rodzin problemy stwarzać może jednak przeciętnej wielkości bagażnik.
Opel Zafira C FL
Trzecia generacja Zafiry - wbrew twierdzeniom producenta, który usunął z nazwy słowo Tourer - nie jest zupełnie nową generacją, ale pojazdem po głębokim liftingu. Samochód najbardziej zmienił się w przedniej części nadwozia. Nowy pas przedni przywodzi na myśl ten, który znamy m.in z innych modeli, czyli Corsy i Astry, a który po raz pierwszy zastosowano w Amperze. Co ciekawe, tylnej części nadwozia... nie poddano zmianom. Zmodernizowano natomiast - i to poważnie - wnętrze Zafiry. Pojawił się nowy panel instrumentów, nowa kierownica i nowa środkowa konsola. Ekran systemu multimedialnego, który wcześniej znajdował się na szczycie konsoli , został zastąpiony nowym, usytuowanym niżej ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali, co umożliwiło wyeliminowanie wielu fizycznych przełączników. Samochód zachował atuty swojego poprzednika, takie jak ergonomiczne przednie fotele z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców), bagażnik rowerowy FlexFix czy adaptacyjne zawieszenie FlexRide. Zwiększono listę opcji systemów łączności. Systemy multimedialne IntelliLink są kompatybilne zarówno z Apple CarPlay, jak i z Android Auto, a osobisty opiekun kierowcy, system Opel OnStar przekształca nową Zafirę w mobilny punkt dostępu do Internetu Wi-Fi 4G/LTE.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2020-12-23