Zwrot kosztu instalacji po
13000 km czyli po 9 miesiącach
Zużycie paliwa
14 l gazu na 100 km
Koszt przejechania 100 km
37 zł
Przyspieszenie do 100 km/h
11.6 s.
Prędkość maksymalna
173 km/h
UwagaŚredni przebieg sugerowanej jednostki napędowej wskazuje na dość znaczne wyeksploatowanie silnika. Decydując się na montaż instalacji gazowej, trzeba wybrać dobry warsztat, który tak dobierze instalację gazową by nie doszło do wypalenia gniazd zaworowych, co może się skończyć utratą kompresji w cylindrach i szybką koniecznością remontu kapitalnego.
Hyundai Sonata III 3.0 145 KM
Hyundai Sonata
Hyundai Sonata to jeden z modeli, które od wielu lat pozostają w ofercie koreańskiego producenta.
Pierwsza generacja tego auta debiutowała w Korei w 1985 roku, a w USA - w 1988 roku.
W 1993 roku pojawiła się druga generacja Sonaty. Te samochody, które wykorzystywały podzespoły (w tym silniki) Mitsubishi trafiła już do Europy, ale nie były sprzedawane w Polsce. Model był produkowany do 1998 roku, dwa lata wcześniej poddano go liftingowi.
Podobnie miała się sprawa z Sonatami trzeciej generacji, które były produkowane w latach 1998-2005 (z liftingiem w 2002 roku). Tych aut również nie można było kupić w Polsce, chociaż dostępne były w Europie.
Pierwsze Sonaty wyjechały z polskich salonów dopiero w 2005 roku, gdy na rynek trafiły samochody czwartej generacji. Te produkowane do 2009 roku pojazdy były jedynymi, które można było kupić w Polsce.
Hyundai Sonata VI generacji produkowany był w latach 2009-2014, a w latach 2014-2019 produkowano siódmą generację.
Hyundai Sonata VIII debiutował na salonie w Nowym Jorku w kwietniu 2019 roku.
Hyundai Sonata III
W Hyundaiach Sonata trzeciej generacji uwagi wymaga pasek rozrządu, jego wymiana po zakupie auta jest koniecznością. Zdarzają się usterki skrzyń biegów i zawieszenia. Karoseria nie jest zbyt dobrze zabezpieczona przed korozją, trzeba jednak brać pod uwagę wiek samochodu.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2019-04-28