Opel Mokka X 1.6 CDTI 110 KM
Opel Mokka
Mokka to zbudowany na bazie Corsy niewielki SUV. Na polskim rynku Mokka mierzyć ma się głównie z Nissanem Qashqai, Skodą Yeti i Mitsubishi ASX. Mimo stosunkowo długiego nadwozia (4,28 m) rozstaw osi pierwszej generacji to zaledwie 2,55 m, co czyni model stworzonym do jazdy miejskiej. Na rynku znleźć można również modele oznaczone jako Mokka X - to nic innego jak wersja po liftingu z roku 2016. Auto otrzymało wówczas zmienione pasy przedni i tylny oraz przeprojektowane wnętrze.
Druga generacja, już bez członu X w nazwie, zadebiutowała pod koniec 2020 roku. Auto nie ma już nic wspólnego z poprzednikiem. Stworzono go od podstaw w ramach współpracy z koncernem PSA.
Opel Mokka X
Opel Mokka pierwszej generacji ma tylko 4,28 m długości. Rozstaw kół wynosi 154 cm.
Mokka jest oferowana z jednym z trzech silników. Klienci mogą wybierać pomiędzy benzynowymi silnikami 1.6 115 KM (tylko z napędem na przód) i 1.4 turbo o mocy 140 KM (wyłącznie 4x4). Gamę uzupełnia jednostka wysokoprężna 1.7 CDTI o mocy 130 KM i momencie 300 Nm, która może napędzać zarówno tylko przednią oś, jak i wszystkie koła.
Stylistycznie Mokka nawiązuje do innych modeli Opla. Oznacza to odważną stylizację, ostre linie i niemal jednobryłowe nadwozie. Opel nie poinformował na razie o pojemności bagażnika, wiadomo jednak, że po złożeniu tylnej kanapy pojemność przestrzeni bagażowej wynosi 1372 litrów. W wnętrzu wygospodarowano również miejsce na aż 19 schowków o różnej pojemności.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2020-12-03