Montaż instalacji gazowej do samochodu z wtryskiem bezpośrednim jest nieco problemowy, a czasami nawet niemożliwy. Na rynku dostępnych jest kilka instalacji dedykowanych do tego typu aut, ale koszt ich założenia jest wyższy niż standardowo. Problem leży w konstrukcji wtryskiwaczy benzyny, które dzięki wtryskowi mieszanki utrzymują optymalną temperaturę pracy. Przy braku wtrysku benzyny wtryskiwacze szybko się przegrzewają i może dojść do ich zapieczenia. Dlatego, by chłodzić fabryczne wtryski, komputer sterujący instalacją LPG musi co pewien czas włączać wtrysk benzyny. Z tego względu, żeby nie narażać się na ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia wtryskiwaczy należy wybrać instalację renomowanego producenta i zamontować ją w dobrym warsztacie.
Fiat Panda III 0.9 TwinAir 85 KM
Fiat Panda
Fiat Panda to samochód, który przez lata był sprzedażową lokomotywą włoskiego koncernu. Model ten debiutował w 2003 roku i produkowany był wyłącznie w Tychach aż przez 10 lat. Klienci docenili niski koszt utrzymania, pięciodrzwiowe nadwozie i przystępną cenę.
Kres produkcji Pandy I generacji położyło dopiero wejście do sprzedaży Pandy II, co miało miejsce w 2012 roku. Model ten produkowany jest we Włoszech, auto lepiej wyposażono, przez co jest wyraźnie droższe od poprzednika. To, oraz groźna niemiecka konkurencja (Volkswagen Up! i modele pokrewne), sprawiło że samochód sprzedaje się poniżej oczekiwań, chociaż nie jest złą konstrukcją.
Fiat Panda III
Trzecia generacja Fiata Pandy debiutowała jesienią 2011 roku, a do salonów trafiła na początku roku 2012. Samochód nie jest już produkowany w Tychach, ale we Włoszech. Jesienią 2012 oferta została poszerzona o wersję 4x4. Panda nie cieszy się już tak dużym wzięciem jak poprzednik, główne ze względu na stosunkowo wysokie ceny (to wynik przeniesienia produkcji do Włoch) i pojawienie się na rynku groźnych konkurentów bardziej renomowanych marek (np. Volkswagen Up!).
W 2014 roku w ofercie pojawiła się uterenowiana Panda Cross, samochód o naprawdę dużej dzielności w terenie.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2018-11-27