Kia Ceed III 1.6 CRDi 136 KM
Kia Ceed
Kia Ceed to kompaktowy model, który od początku konstruowany był z myślą o rynku europejskim. Pierwsza generacja weszła do sprzedaży w styczniu 2007 roku i z miejsca zyskała sobie wierne grono zwolenników. Auto produkowane było w słowackiej fabryce w Żylinie i jako pierwsze w ofercie Kii zostało zaprojektowane w Europie, specjalnie z myślą o europejskich klientach.
Kia Cee'd I występuje w trzech wersjach nadwoziowych: Procee'd (trzydrzwiowy hatchback), Cee'd (pięciodrzwiowy hatchback) oraz Cee'd SW (kombi). Wprowadzano je stopniowo do sprzedaży, wszystkie w ciągu 2007 roku. W Polsce samochód ten masowo używany jest przez policję.
W 2009 roku model przeszedł niewielki lifting, a produkcja Kii Cee'd I generacji została zakończona w 2012 roku wraz z prezentacją II generacji.
Druga generacja Kii Cee'd zadebiutowała w 2012 roku. Wiosną 2013 roku na salonie w Genewie zaprezentowano najmocniejszą wersję GT. Wtedy również debiutował Pro_cee'd GT.
W 2015 roku Cee'd II został poddany liftingowi. Zmiany stylistyczne były niewielkie i obejmowały mocniej zarysowany i szerszy zderzak z chromowanymi obwódkami wokół lamp przeciwmgielnych oraz nowy owalno-oczkowy wzór maskownicy grilla. Kształt grilla czy świateł został zachowany.
Kia Cee'd II przetrwała w produkcji do 2018 roku. Wówczas, na salonie genewskim debiutowała, trzecia generacja, której nazwę zmieniono na Ceed. Nazwa ta pochodzi od hasła „Community of Europe, with European Design”. Samochód ten został skonstruowany na nowej płycie podłogowej o nazwie K2.
Kia Ceed III
Kia Ceed III generacji debiutowała w marcu 2018 roku na salonie genewskim. Samochód otrzymał zmodyfikowaną pisownię nazwy – dotychczasową cee'd zastępił Ceed, która pochodzi od hasła „Community of Europe, with European Design”.
Podobnie jak modele wcześniejsze, także Ceed numer 3 został zaprojektowany i skonstruowany we Frankfurcie w europejskim ośrodku marki Kia.
Nowy Ceed, skonstruowany na nowej płycie podłogowej "K2", jest o 20 mm szerszy (szerokość auta wynosi 1.800 mm) i 23 mm niższy (wysokość – 1.447 mm) niż model poprzedniej generacji. Nie zmienił się rozstaw osi, który mierzy 2650 mm. O 20 mm skrócono zwis przedni (do 880 mm) i o tyle samo wydłużono tylny (do 780 mm). Dzięki nowej płycie podłogowej nie tylko wnętrze nowego Ceeda jest przestronniejsze, ale także bagażnik, którego pojemność wynosi 395 litrów.
Nowy Ceed oferuje kierowcy niższą pozycję za kierownicą, a pasażerom – większą przestrzeń na wysokości ramion z tyłu oraz więcej miejsca nad głową z przodu.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2020-01-09