Montaż instalacji gazowej do samochodu z wtryskiem bezpośrednim jest nieco problemowy, a czasami nawet niemożliwy. Na rynku dostępnych jest kilka instalacji dedykowanych do tego typu aut, ale koszt ich założenia jest wyższy niż standardowo. Problem leży w konstrukcji wtryskiwaczy benzyny, które dzięki wtryskowi mieszanki utrzymują optymalną temperaturę pracy. Przy braku wtrysku benzyny wtryskiwacze szybko się przegrzewają i może dojść do ich zapieczenia. Dlatego, by chłodzić fabryczne wtryski, komputer sterujący instalacją LPG musi co pewien czas włączać wtrysk benzyny. Z tego względu, żeby nie narażać się na ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia wtryskiwaczy należy wybrać instalację renomowanego producenta i zamontować ją w dobrym warsztacie.
Opel Insignia II 1.5 Turbo 140 KM
Opel Insignia
Insignia nie przez przypadek otrzymała zupełnie nową nazwę. Opel podobnie, jak niegdyś Ford w przypadku Escorta i Sierry zastąpionych przez Focusa i Mondeo, wprowadzając do oferty nową nazwę, postanowił odciąć się grubą kreską od czasów Vectry. Auto zbudowane zostało w oparciu o zupełnie nową płytę podłogową.
Opel Insignia II
Druga generacja Opla Insignii - Insignia Grand Sport - zadebiutowała w 2017 roku na salonie motoryzacyjnym w Genewie. Karoseria mierzy 4897 mm długości – jest więc nieznacznie dłuższa od poprzednika. Auto jest jednak o 29 mm niższe i może się pochwalić wydłużonym o 92 mm rozstawem osi. Samochód jest też sporo lżejszy. W zależności od wersji oszczędności sięgają od 60 do 175 kg! Zwiększony rozstaw osi to dobre wiadomości dla pasażerów tylnej kanapy (ta może być teraz podgrzewana!). Mają oni teraz o 32 mm więcej miejsca na wysokości bioder, 25 mm na wysokości ramion i o 8 mm więcej przestrzeni na głowy. Bagażnik nowego Opla Insignii Grand Sport legitymuje się pojemnością 490 l i może być powiększony do 1450 l po złożeniu oparć tylnej kanapy.
Flagowy model oferuje najnowsze osiągnięcia marki w dziedzinie bezpieczeństwa i komfortu. Należą do nich m.in. ortopedyczne fotele AGR, aktywne oświetlenie IntelliLux LED (z zasięgiem sięgającym 400 m), wyświetlacz HUD czy np. podgrzewana przednia szyba. O bezpieczeństwo dbać mogą dodatkowo systemy utrzymania pojazdu na pasie ruchu (z funkcją automatycznej korekty toru jazdy), Rear Cross Traffic Allert (monitoruje przestrzeń za samochodem w promieniu 180 stopni i wykrywa nadjeżdżające z boku pojazdy), czy system kamer zapewniających widok w promieniu 360 stopni. Nowa Insignia Grand Sport jest pierwszym Oplem wyposażonym w aktywną – wykonaną z aluminium – maskę, której zadaniem jest ochrona pieszych.
W cennikach pojawiła się m.in. nowa automatyczna skrzynia biegów o ośmiu przełożeniach. Ta początkowo oferowana będzie jedynie w wersji z napędem 4x4. Odmiana wyposażona zostanie w specjalny tylny dyferencjał z dwoma sprzęgłami wielotarczowymi przy tylnej osi (te odpowiadają za dystrybucję mocy pomiędzy kołami i minimalizować zjawisko podsterowności).
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2018-01-06