Audi A7 I FL 3.0 TDI 320 KM
Audi A7
Audi A7 Sportback to samochód klasy modelu A6, ale skierowany do osób poszukujących bardziej sportowego stylu - dlatego A7 otrzymało nadwozie, które z biegiem czasu przyjęło się określać jako czterodrzwiowe coupe, chociaż tak naprawdę jest to pięciodrzwiowy liftback.
Wśród bezpośrednich konkurentów A7 znajduje się prekursor tej klasy pojazdów, czyli Mercedes CLS (który jednak naprawdę ma 4-drzwiowe nadwozie).
Pierwsza generacja debiutowała w 2010 roku. Samochód bazowej na tej samej płycie podłogowej co A6, z tego modelu pochodziły też silniki oraz wnętrze.
W 2014 roku A7 zostało poddane liftingowi, produkcję zakończono w 2018 roku, wraz z wejściem na rynek drugie generacji.
Druga generacja zyskała jeszcze bardziej agresywny wygląd, natomiast technicznie znów miała wiele wspólnego (płyta podłogowe, silniki, wnętrze) z A6. Rewolucję stanowiło wnętrze, które oprócz cyfrowych zegarów zyskało dwa dotykowe ekrany umieszczone na konsoli środkowej.
Wszystkie jednostki napędowe stosowane A7 II generacji wykonano w technologii miękkiej hybrydy (mild hybrid).
Audi A7 I FL
Samochód debiutował na salonie paryskim w 2010 roku, a do sprzedaży trafił jesienią tego samego roku. Jak przystało na usportowione auto klasy premium, wszystkie jednostki napędowe przekraczają pułap 200 KM mocy, najwolniejsze A7 (z 2,8 l V6 o mocy 204 KM) przyspiesza do 100 km/h w 8.3 s. Auto oferowane jest wyłącznie z automatycznymi lub zautomatyzowanymi skrzyniami biegów, napęd - w zależności od wersji - przenoszony jest na przednią oś lub na wszystkie koła.
Wiosną 2014 roku A7 poddano liftingowi. Największe zmiany dotknęły przednią część nadwozia A7. samochód otrzymał zmodyfikowaną osłonę chłodnicy, nowy zderzak, zmienił się również kształt reflektorów. Te ostatnie standardowo wykonane są w technologii LED. Opcjonalnie dostępne stały się światła Matrix LED.
We wnętrzu pojawiły się nowe materiały, zwiększono również nieco poziom wyposażenia.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2020-12-06