BMW 220d F46 190 KM
BMW 2
BMW 2 to zaprezentowany jesienią 2013 roku samochód typu coupe, który w gamie niemieckiego producenta zastąpił BMW 1 coupe. Karoseria serii 2 jest o 72 mm dłuższa i o 32 mm szersza niż w „jedynce”, o 30 mm zwiększył się też rozstaw osi. Niemcom udało się też wygospodarować spory bagażnik, którego pojemność to 390 litrów.
Samochód napędzany jest szeroką gamą jednostek napędowych, zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych. Na szczycie gamy stoi seria M, czyli napędzane silnikiem o mocy 326 KM M235i.
Jesienią 2014 roku na salonie paryskim pokazano serię 2 Convertbile, jest to kabriolet ze składanym automatycznie miękkim dachem.
BMW 2 F46
BMW 2 Gran Tourer to powiększona wersja modelu 2 Active Tourer. Samochód został zaprezentowany na początku 2015 roku.
Nadwozie mierzy mierzy 4556 mm długości, 1800 mm szerokości i 1600 mm wysokości. Oznacza to, że w porównaniu z mniejszym bratem jego długość wzrosła o przeszło 21 cm. Dodatkowe centymetry posłużyły m.in wydłużeniu tylnych drzwi, zmiany stylistyczne dostrzec można również w obrębie pasa tylnego. By zapewnić więcej przestrzeni pasażerom konstruktorzy zdecydowali się również na podniesienie linii dachu.
BMW 2 Gran Tourer może być samochodem siedmiomiejscowym. Dwa dodatkowe fotele montowane w bagażniku nie znalazły się jednak na wyposażeniu seryjnym - to opcja oferowana za dopłatą.
Oba dodatkowe miejsca złożyć można w podłogę bagażnika. W siedmioosobowej konfiguracji kufer ma pojemność 645 l. Wersja pięciomiejscowa może się pochwalić bagażnikiem o pojemności 805 l. Po złożeniu tylnych siedzeń do dyspozycji jest aż 1905 l przestrzeni bagażowej.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2018-01-01