Mercedes - Benz CLS W219 320 CDI 224 KM
Mercedes - Benz CLS
Model CLS dostępny jest w ofercie Mercedesa od 2004 roku (debiut na salonie genewskim). To odpowiedz niemieckiej firmy na rodzącą się w Europie i USA modę na tzw. „czterodrzwiowe coupe”. Nadwozie auta określane jest mianem fastback - sylwetka przypomina sportowe coupe, auto ma jednak cztery drzwi, dzięki czemu pełnić może również rolę firmowej limuzyny do wożenia vipów.
W 2010 roku debiutowała druga generacja tego modelu, po 4 latach poddano ją liftingowi. Odświeżony samochód debiutował na salonie paryskim w 2014 roku.
Mercedes - Benz CLS W219
Mercedes CLS debiutował w 2004 roku. Po sześciu latach został zastąpiony drugą generacją. Niewielki lifting przeprowadzono w 2008 roku.
Samochód, który technicznie oparto na E-klasie serii W211, to jeden z tych modeli, które odbudować mają nadszarpniętą w ostatnich latach opinię o Mercedesach. Do wykończenia wnętrza użyto bardzo dobrych jakościowo materiałów, niezależnie od jednostki napędowej auto oferuje wyśmienite osiągi i właściwości jezdne. O poważnych usterkach raczej nie może być mowy.
Tak, jak w przypadku innych nowych, przeładowanych elektroniką samochodów, potrafi ona czasami płatać figle. Przeważnie wystarczy wprawdzie skasowanie błędów z komputera, operacja ta wymaga jednak wizyty w autoryzowanej stacji obsługi. Ceny CLS-a na rynku wtórnym są bardzo wysokie. Taniej można sprowadzić samochód zarejestrowany w USA (zajmują się tym wyspecjalizowane firmy), co jednak niesie pewne konsekwencje (konieczność przeróbek oświetlenia itp).
Przed zakupem koniecznie należy sprawdzić samochód w najbliższej stacji Mercedesa. Przebiegi sprowadzonych i oferowanych w Polsce egzemplarzy są często bardzo zaniżone, wiele z samochodów uczestniczyło też w wypadkach i zostało niedbale naprawionych.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2014-09-24